16 Mayıs 2009 Cumartesi

Bundesliga Fokur FokurBundesliga'da son 2 haftaya girilirken, durum çok karışık. Neyin ne olacağını tahmin etmek bile çok zor. Almanya Ligi'ni takip eden ya da etmeyen futbolseverler heran herşeyin olabileceğini biliyor. Hele ki puanların birbirine bu kadar yakın olduğu bir sezonda ve şampiyonluk mücadelesinin iyice alevlendiği son 2 haftaya girerken olabilecekleri düşünmek bile beni büyük bi helecana sevk ediyor.

Ligde Wolfsburg, Bayern, H.Berlin ve Stuttgart; 63,63, 62, 61 şeklinde sıralanmış durumda. Wolfsburg'da Bayern'i evinde faklı yenmenin(5-1) avantajıyla 2'li averaj yoluyla mı üstte yoksa gol averajı yoluyla mı üstte tam bilmesemde, spor siteleriyle doğru bir sıralama olduğu konusunda hem fikiriz. Wolfsburg'un 2 gollük bir gol averajı üstünlüğü bulunduğunuda belirtelim.

Son 2 hafta da bu 4 ekibin oynayacağı maçlara da bir göz atarsak;
Hafta 33
Hertha Berlin-Schalke
Stuttgart-Energie Cottbus
Hannover 96-Wolfsburg
Hoffenheim-Bayern Münih

Hafta 34
Bayern Münih-Stuttgart
Wolfsburg-Werder Bremen
Karlsruhe-Hertha Berlin

İlk fırtına bugün kopuyor. Wolfsburg'un deplasman karnesi zayıf. Bayern'de Süper bir çıkış yapıp son haftalarda kopan Hoffe karşısında, sürpriz yaşanabilir. Hertha Berlin Schalke gibi zor bir ekiple karşılaşıyor. Bu haftanın maçlarına bakınca Stuttgart liderliği ele geçirbilir hissi doğuyor içime. Acaba şampiyonluk yeniden Stuttgart'a gider mi?
Maçlar saat 4.30'da ve böylesine önemli maçları hiçbir açık kanal vermiyor. Sanırım Alman TV'sinden kaynaklanan bişey bu.

Hiç yorum yok: