23 Ocak 2012 Pazartesi

Meşale Candır


Geçtiğimiz günlerde Adanademirspor taraftarı İstanbul'da meşale yakmıştı, bugünde Galatasaray taraftarı Eskişehir'de yaktı. Yarın Eskişehirspor taraftarı altta kalmasın ilk fırsatta yaksın. Silsile böyle devam etsin. Renk ayrımı gözetmeden herkes yaksın, herkes yakabilsin. "Ama onlar yaktı, biz yakınca polis ceza kesiyor" sığlığına kimse düşmesin. Yanan 5 tane meşale için nerdeyse devletin tüm güvenlik kurumlarını ayağa kaldıran Şansal Büyüka gibi futbol düşmanlarına koz verilmesin. Bugün meşale nefreti saçan Şansal Büyüka yıllarca Maraton'un jeneriğinde meşale görüntüsü izletti millete.
Herkes meşale yaksın, görülsünki yakılan C4 tipi bomba değil altı üstü bir meşale. Saçma sapan bir yasayla türetilmiş cezanın anlamsızlığı ortaya çıksın.


Bu konuda takım ayrıcalığı yapılmaz. Yapılsa kimseyi örnek göstermeyiz. Sadece kendi videolarımızı, fotoğraflarımızı paylaşırız. Reklam peşinde koşmak demek olur öylesi. Ama biz özenle baktığımız Dünya tribünlerine, örnek bile olabileceğimiz inancındayız.

Dün bir kez daha gösterdik ki sahaya atmadan da meşale yakılabiliyor. Türk insanı da yapabiliyor bunu. Meşalenin kime ne zararı var...

Aşağıda ki çalışma efsane... Türkiye'nin her yerinde bu tarz çalışmalarla tepkimizi gösterebiliriz diye düşünmekteyim.

Hiç yorum yok: